Skip to main content

Aktuality

BIP 2025. A tentokrát v Liberci.

Pod zkratkou BIP se skrývá Kombinovaný intenzivní program, což je jedna z variant Erasmu. Jde o zahraniční mobilitu s tou zvláštností, že tentokrát zahraniční účastníci přijedou za námi do Liberce.

"Náš" BIP je zaměřen na duševní zdraví, přičemž ten liberecký bude mít podtéma "Helping the Helpers", tedy podpora (duševního zdraví) profesionálů v pomáhajících profesích.

Očekáváme studující a vyučující ze Stavangeru v Norsku, německé Bochumi a virtuálně z Helsinek ve Finsku.

Kombinovaný = část programu online, část face-to-face
7. dubna program zahájíme jedním online dnem společných a skupinových aktivit.
Bude následovat několik týdnů samostatné, resp. skupinové, přípravy (jen pár hodin v e-learningu, žádný strach).
5. až 9. května = týden v Liberci plný skupinových aktivit; nazývá se intenzivní, protože stojí za to (odbornost, sdílení zkušeností, prožitkové aktivity, posilování kompetencí a v neposlední řadě volnočasové aktivity).

Z KSS se mohou programu zúčastnit studující v prezenční i kombinované formě. Akce je kapacitně omezena.

Podrobnosti vám sdělí letáček nebo Jan Jihlavec.

Váš zájem sdělujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do pátku 13. prosince. Ostatní přijde už samo.

Kolektiv dobrovolníků (učitelů a studentů) KSS FP TUL realizuje již počtvrté osvědčený koncept aktivizačního programu "Přijďte k nám na vejšku!". Vzdělávací program je určen pro dospělé lidi s poruchou intelektu, kteří mají zájem o pravidelné setkávání za účelem kontinuálního osobnostního rozvoje a smysluplného trávení volného času.
IV. cyklus zahajujeme v úterý 1. října 2024!

Kontaktní mail a telefon: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 773 932 092

Leták

konference

KSS ve spolupráci s KÚ LK pořádala v rámci destigmatizace a prevence duševního zdraví konferenci PRO-ŽÍT, která se uskutečnila 27. září 2024 v Liberci, Komenského 314/2 (budova P).

Financováno z projektu „Podpora procesů v rámci reformy péče o duševní
zdraví v Libereckém kraji“, registrační číslo CZ.03.02.02/00/22_006/0001329.


Podrobnosti naleznete v přiloženém letáčku, příspěvky z konference v příloze.

Letos nás bylo 7 studujících a 3 vyučující z KSS, kteří jsme se v Bochumi připojili k dalším více než 30 nadšencům z Německa, Finska a Norska, a společně jsme si užili tzv. BIP, neboli Blended Intensive Programme. Prakticky (s teoretickými odbočkami) jsme se věnovali problematice duševního zdraví a stigmatizace.

Účastníci prošli několika workshopy, navštívili unikátní místo Bethel, prošli řadou náročných skupinových úkolů v mezinárodních týmech a měli možnost nejen poslouchat, ale i hovořit s celou řadou odvážných a inspirativních lidí. V neposlední řadě jsme zažívali pocit vzájemnosti s lidmi z různých koutů Evropy.

Jan Jihlavec, Hana Ryšlavá, Zdeňka Braumová a 7 statečných

Stručný článek shrnující naše zkušenosti na blogu EAIE: Five things to keep in mind when planning an Erasmus+ BIP

Některé z výstupů projektu Hlava v pohodě jsou již k dispozici k využití ve školní praxi